
Na szczęście nie jest to problem, z którym nie można walczyć. W ostatnich latach powstały w Polsce dziesiątki nowych poradni psychologicznych oferujących osobom z problemami takie formy pomocy jak psychoterapia, terapia grupowa, czy też rozmowa za pośrednictwem telefonu lub komunikatora internetowego.
Terapia grupowa - komu może pomóc?
Każda grupa terapeutyczna to indywidualna społeczność, która ma swoją własną dynamikę i reguły działań. Psychoterapia tego typu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu różnorakich zaburzeń społecznych, takich jak nerwica lękowa i fobia społeczna. Uczestnicy grupy mogą w bezpiecznych warunkach przyglądnąć się swoim utrwalonym, niekorzystnym sposobom reagowania i przepracować je pod okiem profesjonalisty. Terapia grupowa daje narzędzia pomagające w życiu codziennym i uwalnia lęk.
Nie dziwi więc że coraz więcej
Każdy z nas ma od czasu do czasu swoje własne problemy. Czasami są to problemy natury zawodowej, innym razem związane są z naszą rodziną, partnerem lub przyjaciółmi, z którymi utrzymujemy kontakt.
Niestety coraz częściej problemy te mają również podłoże psychiczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na cotygodniowe wizyty u psychologa lub terapeuty.
Rozwiązania i porady takie jak psychoterapia czy też terapia grupowa stają się coraz częściej jedynym wyjściem dla osób, które muszą zmagać się z depresją.
Psychoterapia jest formą pomocy dla osób
Aby terapia była wartościowa i przyniosła oczekiwane efekty, to wymaga od pacjenta i psychoterapeuty dużego zaangażowania. Psychoterapia jest formą pomocy dla osób, które borykają się z różnymi problemami. Terapia grupowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą być sam na sam z lekarzem, ale także jest forma otwarcia się na inne osoby. Ważne jest, by dobrać taką grupę, w której ludzie mają podobne problemy. Terapia to długa droga i trzeba dać sobie dużo czasu na to, by wrócić do momentu w życiu, w którym było lepiej.